Školní družina

přání konec roku

ČERVEN

První červnový den patřil již tradičně oslavě dne dětí. Celá škola se vydala na zábavnou stezku plnou úkolů, zakončenou opekáním buřtů. A ani my v družině jsme nezůstali pozadu. Svou vlastní oslavu dne dětí jsme si připravili hned o den později. Děti v týmech splnily různé úkoly a po vyluštění tajenky na ně čekaly i drobné odměny.

V průběhu června jsme se společně pustili do prozkoumávání našich moří a oceánů. Děti měli nejprve za úkol v týmech z lega poskládat to co je v souvislosti s mořem napadne. Z výsledných staveb jsme poté vybrali tři vítěze, kteří si zasloužili odměnu.

lego stavby soutěž

Při povídání o životě v moři jsme se si vyrobyli krásné mořské želvy. Zjistili jse, zda již někdo byl u moře a jaké tvory tam děti mohly vidět.

morske zelvy

Při práci ve dvojicích jsem pomocí vzájemné spolupráce vytvořili obrysy několyka mořských živočichů. Obrázky se dětem moc povedly a proto jsme je mohli hrdě vystavit na nástěnku, kde je mohly všichni náležitě ocenit.

moře

Díky krásnému počasí jsme v červnu strávili co nejvíce času venku ať už společnými hrami, kterých se zůčastnili všichni, nebo povídáním si s kamarády. Vždy si ale najdeme i chvilku času na vytvoření krásných výrobků, které si poté mohou děti odnést domů.

společné tvoření.svg

Nezapoměli jsme ani na oslavu dne otců a pro tatínky jsme společně vyrobili krásné létajícíc superhrdiny.

 

KVĚTEN

Hned na začátku května jsme měli možnost poděkovat maminkám za všechnu jejich lásku a péči. A jako malý dárek jsme jim vyrobili krásná přání.

 den matek

S ožívající přírodou jsme si povídali i o hmyzu a především o tom, jak je pro nás užitečný. Při procházkách a společném čase venku jsme měli možnost i pozorovat první zástupce hmyzí říše v přírodě. Ti statečnější z dětí měli i možnost jedlý hmyz ochutnat.

 hmyz

Díky krásnému počasí jsme měli mnoho příležitostí trávit společný čas venku. Děti si našly mnoho různých způsobů jak se zabavit a užít si společné chvíle.

 venku v květnu

V průběhu května jsme se vydali i na putování po vesmíru. Prozkoumali jsme naši sluneční soustavu a povídali si o planetách v ní. Zkusili jsme si vymyslet i podobu možných mimozemšťanů a vypravili jsme se na návštěvu na jejich planetu. Dozvěděli jsme se i důležitosti koloběhu vody a cestu kapky vody jsme si společně vyzkoušeli na speciální překážkové dráze.

rakety do vesmíru

 vesmír

DUBEN

Duben byl měsích plný zážitků.Již na začátku měsíce jsme si společně vyrobily Moranu, jako symbol odcházející zimy a děti dostaly za úkol ji s rodiči společně vynést, aby nám mohlo začít jaro.

Díky hezkému počasí jsme mohli trávit hodně času venku. Ať už to bylo na hřišti, při procházkách nebo venku u společných her. Když už nám zrovna počasí nevyšlo, mohly si děti aspoň užít společný turnaj v piškvorkách.

 piškvorkový turnaj

V polovině dubna náš čekaly Velikonoční svátky. Proto jsme si s dětmi o velikonocích popovídali, vyrobili jsme společně zajímavé kraslice i ovečky a zasoutěžili jsme si ve velikonoční olympiádě.

 velikonoční tvoření

Po návratu z prázdnin se děti dozvěděly zajímavé informace o dni země a měli jsme možnost společně vymyslet způsoby, jak každý z nás může pomáhat. Družina poté společně uklidila okolí naší školy a posbírali jsme všechny nahromaděné odpadky a papírky, které jsme našli na naší zahradě.

 den země 22

Na konci dubna jsme se pomalu začali připravovat na pálení čarodějnic. A abychom si vyzkoušeli, co všechno taková čarodějnice musí umět, děti si zkusily vyrobit kouzelný čarodějnický lektvar.

 carodějnické lektvary 22

28. dubna se celá družina vydala na společné opékání buřtů. Mohli jsme si tak užít společného odpoledne venku, opéct si buřty i marschmallow a užít si hodně zábavy všichni dohromady.

 opékání buřtů

BŘEZEN

Na začátku března jsme měli skvělou příležitost užít si celé odpoledne s tématem maškarní družiny. Děti si připravily užasné masky a užili jsme si skvělé soutěže, hry, diskotéku a množství dobrot, které si děti donesly i pro své kamarády. Níže se můžete podívat na všechny krásné masky.

masky 1. třída

masky 2. třída

masky 3. třída

masky 4. třída

masky 5. třída 

V březnu jsme si také připoměli měsíc knihy. Společně jsme si četli pohádku, a poté jsem si vyzkoušeli práci ilustrátorů. S dětmi jsme si také povídali o jejich oblíbených knihách a vytvořili jsme si své vlastná portréty čtenářů.

měsíc knihy

V březnu nám také pomalu začalo jaro. Při hezkém počasí jsme trávili co nejvíce času venku a vyrobili jsme si i barevné obrázky, které nám rozveselili i vnitřní prostory školy.

barevné jaro

venku v březnu

A když nám počasí zrovna nepřálo zabavili jsme se hrami uvnitř a stihli jsme překonat i výškový rekord v nejvyšší stavbě z kostek.

stavíme si a malujeme

Na konci března jsem již chtěli zpět přivítat krásné jarní počasí. A proto jsme si, jako symbol zimy, vyrobili postavu Morany a děti měli za úkol se o víkendu s rodiči vydat někam na výlet a hodit ji do vody. Tak snad se nám podařilo přivolat krásné jarní počasí.

 

4.3.2022 Budeme mít příležitost si společně užít Maškarní družinu. Rádi vás všechny uvidíme v krásných maskách, a společně si užijeme soutěže i diskotéku. Při výběru masek necháme naplno projevit naši fantazii a uvítáme ve škole padouchy i hrdiny, stejně jako kouzelná i obyčejná zvířátka.

Abychom nemuseli vybírat příspěvek na občerstvení, necháme dobroty na Vás a budeme se těšit na společnou hostinu. Dáme si společně něco k pití, zasoutěžíme si a užijeme si celé odpoledne naplno.

Na všechny se moc těšíme!

*v tento den budou probíhat kroužky dle rozvrhu. Z kroužku lze omluvit pouze písemně!

Maškarní 2022

 

ÚNOR

Během února jsem společně pokračovali v tréninku na nejlepšího trenéra pokémonů. Náš venkovní výcvik jsme samozřejmě prokládali i výrobky, na téma pokémonů, které si děti mohli odnést domů.

pokémoni tvoření

Ve volných chvílích si děti rády uvnitř staví ze stavebnic. A vždy mají velkou radost, když se se svou stavbou mohou vyfotit aby mohli všichni vidět jak jsou šikovní stavitelé.

stavby unor 1

stavby unor 2

A nakonec jsme se dočkali i slavnostního ukončení našeho tréninku a děti si domů odnesli odměny za svou snahu a nadšení při naší náročné cestě za pokémony. 

 pokémon diplomy

LEDEN

Na začátku nového roku jsme společně započali cestu za pokémony. Děti nejprve vytvořili vlastní kartičky trenérů a poté mohla casta za dobrodružstvím začít.

TRENÉŘI

Během putování za pokémony jsme měli možnost některé druhy pokémonů poznat podrobněji. Za každou aktivitu děti získávají vlastní obrázky různých pokémonů a uchovávají si je v albech. 

pokémoni

V průběhu ledna trávíme pravidelně čas venku i uvnitř. S tématikou pokémonů jsme venku za pomocí pokébalů trénovali svou přesnost i sílu. A uvnitř jsme si nejednoho pokémona společně vyrobili.

vyrábíme z papíru

I během ledna mají děti dostatek možností jak rozvíjet svou kreativitu a fantazii. Při hře s kostkami a stavembicemi vzniká mnoho zajímavých staveb a modelů a děti jsou vždy rády, když se se svými výtvory mohou vyfotit. 

stavitelé

 

přání 2021

PROSINEC

Prosinec v družině se nesl v duchu příprav na Vánoce. Na začátku měsíce nás ve škole navštívil Mikuláš a my jsme si na jeho počest vyrobili společně papírové řetězy, kterými jsme si poté mohli vyzdobit školu.

 mikuláš 21

S prvním sněhem jsme si naplno užili i stavění sněhuláků a nakonec jsme stihly i společné bobování.

A když nám zrovna nepřálo počasí, užili jsme si společné stavění v duchu nejkrásnějších dětských fantazií.

stavebnice prosinec

Nezapoměli jsme ani na vytvoření zimní výzdoby a proto jsme si vyrobili sněhuláky, kteří nikdy neroztají i čepice, které nás v zimě zahřejí.

tvoření prosinec

K Vánocům neodmyslitelně patří i dopis Ježíškovi nebo zdobení stromku. Proto jsme si stromek nejen vyzdobili, ale také jsme si jeden vyrobili.

VÁNOČNÍ STROMEČKY

LISTOPAD

V průběhu listopadu jsme se společně začali připravovat na konec podzimního období.Hned na začátku listopadu jsme si vyzkoušeli malování na tabletech a děti si vytvořili obrázky, které jim připoměli prázdniny.

zážitky z prázdnin 1

I přes počasí, které nám ne vždy přálo pobyt venku, jsem si užili i chvíle v družině a stále nás baví stavět nové budovy z různých stavebnic.

stavby

Oslavili jsme také svátek svatého Martina. A stejně jako Martin i my jsme chtěli mít vlastního koně. A proto jsme si ho vyrobili a později si ho děti mohly odnést domů.

martin na koni

Abychom koně vyzkoušeli, uspořádali jsme si závody, ve kterých se mohli předvést koně i jejich jezdci. Koně se předvedli v plné své kráse a jezdci si ověřili svou obratnost na slalomové dráze.

koňské závody

ŘÍJEN

Říjen byl měsícem plným akcí. Na začátku měsíce jsme si připoměli poutě a společně jsme  si "upekli" pouťové koláče.

POUŤOVÉ KOLÁČE

Nezapoměli jsme ani na oslavu dne stromů. Společně jsme si vyprávěli k čemu jsou nám stromy vlastně užitečné a při procházce do lesa jsme si jeden strom i společně zasadili.

DEN STROMŮ

A poté jsme se již soustředili na připravy Halloweenu a oslav s tím to svátkem spojených.

STRAŠIDLA

25. října nás čekalo společné přespávání ve škole. Děti v maskách si oslavu velmi užili a už teď se těší na další společná dobrodružství.

HALLOWEEN

výstřižek halloween

ZÁŘÍ

Začal nám nový školní rok. Díky krásnému počasí můžeme s dětmi trávit co nejvíce času venku všichni společně.

image12

venku září

Nezapoměli jsme ani na společné povídání o svatém Václavovi a u příležitosti jeho svátku jsme si vyrobili krásně zdobené koruny. 

svatý václav

V družině také proběhla malá soutěž o nejkrásnější dřevěnou stavbu. Poté co si děti samy odhlasovaly vítěze proběhlo vyhlášení a rozdali jsme i drobné dárky jako odměnu.

soutěž staveb

Na konci minulého školního roku se děti zúčastnili mezinárodní soutěže o návrh motorky budoucnosti. Během léta proběhlo vyhlášení soutěže a máme radost, že jeden z návrhů se dostal mezi 10 nejlepších. Proto jsme se začátkem nového roku slavnostně vyhlásili naši vítězku a tímto jí znovu gratulujeme ke krásnému úspěchu.

motorka

 

Během studeného počasí travíme čas s dětmi uvnitř. Ale ani tehdy se nenudíme.

uvnitř září

poznej svého kamaráda

 

Milí žáci,

školní družina Vás vítá v novém školním roce 2021/2022

 

Footprints Kingskids After School Club - First Steps Enterprise Limited

 

 

 

RANNÍ A ODPOLEDNÍ DRUŽINA

2021/2022

 

 

6:30 – 8:10

13:30 – 16:00

13:30 – 15:00

PO

Krystyna Vybraněcová

Jana Hrachovcová

Zuzana Valdmanová

ÚT

Marie Bocanová

Jana Hrachovcová

Zuzana Valdmanová

ST

Eliška Houšková

Jana Hrachovcová

Marie Bocanová

ČT

Eliška Houšková

Jana Hrachovcová

Zuzana Valdmanová

Zuzana Valdmanová

Jana Hrachovcová

Zuzana Valdmanová

Jana Hrachovcová – I. oddělení

Zuzana Valdmanová – II. oddělení

Jana Hrachovcová – tel. č. 723 905 386

Mgr. Zuzana Valdmanová – tel. č. 775 375 894

Eliška Houšková - tel. č. 799 511 035

Mgr. Krystyna Vybraněcová – tel. č. 792 366 395

Mgr. Marie Bocanová – tel. č. 605 339 738

 

p. Sachunský (šk. autobusy) - tel. č. 774 979 707

p. Votavová (vedoucí šk. jídelny) - tel. č. 378 028 832

 

 

 

Rozpis zájmových kroužků 2021/2022

Naše škola již tradičně nabízí v rámci družiny zájmové kroužky. V týdnu od 6.9 do 10.9 mají děti možnost, si v rámci družiny, jednotlivé kroužky vyzkoušet. Od dalšího týdne již budou kroužky probíhat dle přihlášení. V případě nenaplnění kapacity se zájmový kroužek nebude konat.

 

ČAS KONÁNÍ

DEN

13:45 -14:30

Pondělí

Dovedné ruce(Eliška Houšková)

Sbor – ZUŠ (Pavel Klimenda)

Úterý

Animátor (Veronika Vášová)

Německý jazyk (Eliška Houšková)

Středa

Dramaťáček - mladší žáci (7:30 - 8:10) (Tereza Topičová)

Malý, velký stavitel (Denisa Neumannová)

Pohybové hry (Krystyna Vybraněcová)

Čtvrtek

Deskové hry (Marie Bocanová)

Náboženství (Tomáš Živný)

Pátek

Dramaťák – starší žáci (14:30 - 16:00) (Tereza Topičová)

 

 

přání k prázdninám

ČERVEN

V červnu jsme měli většinou krásné a slunečné počasí a proto jsme strávili co nejvíce času venku. Prožili jsme spolu hodně dobrodružství ať už při společných hrách nebo při tvoření.

Celý měsíc jsme prožívali dobrodružství s piráty. Nejprve jsme si vymysleli jak by mohla vypadat naše vlastní pirátská loď.

piráti 3

Nezapoměli jsme ani na výrobu pirátské vlajky a naučili jsme se orientovat ve hvězdách, abychom vždy našli cestu domů.

piráti 4

A jako správná pirátská posádka jsme byli i oblečení. Aby bylo hned na první pohled patrné, že není radno zahrávat si se zkušenými piráty jako jsme my.

piráti 1

K životu pirátů patří neodmyslitelně i moře a proto jsme prozkoumali i různé živočichy, které by jsme na naší cestě za dobrodružstvím mohli potkat.

podmořský svět

A ve chvílích odpočinku, jsme společně vytvořili krásné obrazy z pirátského života.

piráti 2

Na konci měsíce jsme vyhlásili i velkou družinovou soutěž a děti se mohli radovat z krásných dárků.

soutěž

KVĚTEN

Na začátku května jsme se setkali s čarodějnicí Elvírou. Spolu s ní jsme se naučili létat na koštěti a vyrobili jsme si čarodějnického mazlíčka i kouzelnickou čepici. Nezapoměli jsme ani na výrobu speciálního slizkého čarodějnického lektvaru.

carodějnice 1

carodějnice 2

sliz

Nezapoměli jsme ani na svátek všech maminek a vyrobili jsme jim krásné dárky a přáníčka.

den matek

V květnu jsme si také povídali o motýlech a jejich životním cyklu. Nezapoměli jsem ani na důležitost vzniku motýlích luk.

motýli

Nejraději ale vidíme, když se děti v družině doopravdy baví. Protože v každé době mohou právě ve škole vzniknout ta nejsilnější přátelsví.

družina

 

 

DUBEN

V dubnu jsme se v družině setkali po dlouhé době téměř se všemi. Společný čas jsme využili na plno a strávili jsme příjemné chvilky hrami uvnitř i venku.

V okolí školy nám krásně vykvetly sakury a proto jsme i my využili příležitosti, a pod těmito rozkvetlými stromy jsme se vyfotili.

kvetoucí stromy

V rámci oslav dne země jsme nejen vyráběli, jak by taková čistá planeta mohla vypadat, ale také jsme si povídali o tom, co každý z nás může pro čistější a zdravější zemi udělat.

den země

I přes časté nepříznivé počasí, jsme s dětmi strávili co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Proto jsme vyrazili nejen do lesa, ale také na hřiště a zahráli jsme si společně mnoho her.

venku 1

A abychom byli připraveni na jakoukoliv situaci, vyzkoušeli jsme si také výcvik tajných agentů. Při výcviku nás čekalo mnoho výzev, které prověřily naše fyzické i rozumové schopnosti. Všem zúčastněným se podařilo výcvik úspěšně dokončit.

výcvik agentů 1

výcvik agentů 2

BŘEZEN

V březnu byla, z důvodu rozhodnutí vlády, znovu zpřísněna protiepidemiologická opatření. Z tohoto důvodu jsme si v březnu nestihli s dětmi v družině užít mnoho společného času. 

Ale i přes tuto skutečnost, jsme mohli s dětmi připravit jarní výzdobu naší školy, a o to více jsme se těšili zpět do školy a na společné zážitky.

vítáme jaro

jarní výzdoba

ÚNOR

Měsíc únor byl plný zážitků.

Na začátku jsme si mohli společně užít krásný sníh. A v družině jsme sněhové nadílky plně využili ať už k bobování, koulování nebo stavbě sněhuláků.

 zimní radovánky

Nezapomněli jsme ani na vyhlášení na vyhlášení naší lednové zimní olympiády. Všechny děti se tak dočkaly svých medailí i cen pro vítěze.

 olympiáda

Společně jsme si užili i masopustní veselí. A vyrobili jsme si masky a veselé čepice, ale nezapomněli jsme ani na společnou oslavu.

 masopust

Součástí únorových svátků je nejen masopustní veselí, ale také oslava spojená se svátkem Valentýna.

 valentýn2

Ani uvnitř děti nezahálely, a využily svůj čas při tvoření úžasných staveb, i při odpočinku s knihou.

 uvnitř

Na konci února se na nás usmívalo sluníčko, a proto jsme trávili společný čas venku hrami i návštěvami hřiště.

 venku

LEDEN

Nový rok 2021 jsem společně zahájili povídáním o třech králích. S dětmi jsme se vydali na výpravu, při které jsme hledali ztracené koruny třech králů a nakonec jsme si vlastní koruny vyrobili.

tři králové

Nezapoměli jsme ani na vyprávění o ptáčcích v zimě. Učili jsme se je rozpoznávat a vyrobili jsme si krmítka, aby v okolí naší školy neměli ani v zimně ptáčci hlad.

krmítko

Měli jsme štěstí na leden, ve kterém pravidelně sněžilo. A proto si mohli děti užívat všechny zimní radovánky, jako třeba bobování nebo stavění sněhuláků.

sníh

Lednovým měsícem nám skončilo první pololetí tohoto školního roku. My se na vás již těšíme v dalším pololetí.

PROSINEC

přání vánoce

Přejeme Vám za všechny vychovatelky a asistentky ŠD krásné prožití Vánoc, rodinnou pohodu, bohatého Ježíška a úspěšný nový rok 2021.

Děkujeme za veškerou spolupráci i dodržování pravidel ŠD (vyzvedávacích časů, převlečení v ŠD apod.), díky tomu vytváříme projekty a programy pro děti.

Přání jsme vytvořily s dětmi ve ŠD na interaktivní tabuli.

V prosinci jsme se již sešli ve školní družině všichni, a proto jsme se mohli společně věnovat přípravám na svátky Vánoc.

adventní věnce 2

Děti měly možnost užít si množství tvořivých aktivit, ale i společné hry venku.

prosinec venku

Při čekání na příchod Ježíška měly děti možnost vyzkoušet různé činnosti, při kterých jsme se zabavili a vyzdobili společně vnitřní prostory školy.

vanoční tvoření

hry vevnitř

LISTOPAD

Větší část listopadu strávili žáci na online výuce. O to větší radost jsme měli z našeho opětovného setkání.

I přesto, že na konci listopadu se směli vrátit pouze první a druhé třídy, užili jsme si ještě poslední chvíle podzimní přírody a s dětmi venku stavěli domečky pro skřítky. Strávili jsme také co nejvíce času společným hraním.

127586224 710531416335307 5469516291391798699 n

Během posledních podzimních dní jsme také začali společně připravovat zimní výzdobu do oken školy.

138927133 149526476809593 2037732382940503826 n

ŘÍJEN

Říjen v družině byl plně ve znamení podzimních změn. Proto jsme s dětmi strávili co nejvíce času venku, kde jsme měli možnost pozorovat krásné zbarvené stromy i přípravu zvířat na zimu.

V družině jsme si společně vyrobili kouzelné podzimní víly, které jsme vyzdobili nasbíraným barevným listím.

víly

Povídali jsme si také o zvířatech, která se chystají k zimnímu spánku, a poté jsme si společně vyrobili ježky v krásných barvách podzimu.

ježci

Bohužel jsme nemohli v družině zůstat i po zbytek říjnového měsíce. Věříme však, že i během distanční výuky měly děti dostatek možností a podnětů k tvoření a zábavným dobrodružstvím v podzimní přírodě.

ZÁŘÍ

Huráááá, po dlouhé době si spolu můžeme hrát ve školní družině. Paní vychovatelky vítají známé i nové tváře. Na procházce jsme navštívili různá hřiště. Nejvíce se nám líbí prolézačky, kolotoč, houpačky a skluzavky. Také chodíme do lesa, kde jsme soutěžili v hodu šiškou do stromu, to byla zábava. Na konci odpoledne ještě krásně svítí sluníčko, proto trávíme čas na školní zahradě s dekou a hračkami. 

 

Podle tématického plánu jsme:

hráli seznamovací hry

seznámili se s prostředím školy, hřiště, lesa

seznámili se s pravidly ŠD

učili se chování v kolektivu

ve slunečných dnech trávili čas venku, na procházce, hřišti, v lese.

 

1

21

Vítáme Vás v novém školním roce 2020/2021.

 

Již od prvního školního dne se na Vás těšit v ranní školní družině

 

od 6:30-8:10. S úsměvem Vás přivítá paní učitelka Zuzana.

 

       

Dále hned po ukončení přivítacích ceremoniálů prvňáčků i učení

 

starších dětí  bude dětem školní družina k dispozici.  Děti tak budou

 

mít spoustu času říci si své zážitky z prázdnin a poznat nově

 

příchozí žáky.

 

Děti mohou družinu využít až do 16:00.

 

Už se na Vás v družině moc těšíme!

Jani a Janina :)

 

Vychovatelky ŠD:

Jana Sojková - 732 600 293 (vedoucí ŠD)

Jana Hrachovcová - 723 905 386

____________________________________________________________________________________

Ranní družina - 6:30 – 8:10

Odpolední družina - 12:40 - 16:00

Odjezd školních autobusů - nejpozději 15:05

 

Ranní družina

6:30 – 8:10

Odpolední družina

12:40 – 15:00

Odpolední družina

12:40 – 16:00

Po

Veronika Vášová

(721 138 387)

Jana Sojková
Jana Hrachovcová
ÚT

Zuzana Valdmanová

(775 375 894)

Jana Hrachovcová Jana Sojková
ST

Zuzana Valdmanová

 

Jana Hrachovcová Jana Sojková
ČT

Vlastimil Brychta

(724 715 886)

Jana Hrachovcová Jana Sojková

Eliška Houšková

(799 511 035)

Jana Sojková Jana Hrachovcová

 

 

 Ohlédnutí za inulým školním rokem :-)

 

BŘEZEN

Co nás čeká a nemine?

Rozhodně se děti těší na jarní prázdniny :-)

Po nich nás 18.3.  čeká návštěva Environmentálního centra v Krsích.

 Krsy

 

ÚNOR

ČÍM BUDU?

Abychom pokračovali v našich aktivitách, zajímalo nás, jaké povolání vykonávají rodiče našich dětí. Občas jsme se dozvěděli nejasné informace, ale to nám nebránilo pokračovat v připravených činnostech.

Děti měly za úkol vyplnit pracovní list (viz. nástěnka). Především bylo důležité, aby děti vyplnily, čím oni samy by chtěly být. Ať už veterinářem, lékařem, hasičem nebo vojákem. Určitě nás překvapilo, jaká všechny povolání děti znají.

Včera a dnes ještě děti vytvářely postavu medvídka a vytvářely pro něj uniformu. Uniforma by měla představovat povolání, které by chtěly v budoucnosti dělat.

 

V únoru jsme chtěli potěšit všechny naše blízké, co máme tak rádi.

14.2. sv. Valentýn

Tento krásný den vyšel na pátek. Ve družině jsme vytvářeli přáníčka, srdíčka a další krásné věci spojené s tímto dnem zamilovaných. Určitě jsme dárky potěšili nejednoho rodiče.

LEDEN

Leden byl ve znamení vánočních prázdnin, lyžařském kurzu a pololetních prázdnin.

Všichni jsme přišli velmi odpočatí z vánočních prázdnin, a tak jsme mohli směle naskočit do nového roku.

První dny jsme si povídali, jak jsme strávili vánoční prázdniny, a co jsme dostali od Ježíška. Musím uznat, že děti musely být opravdu hodné, protože tolik dárků, co dostaly, je až k neuvěření.

V polovině ledna děti čekal Ozdravný pobyt na Šumavě. Ve škole moc dětí nezůstalo, a proto se družina nekonala.

Následující týden už jsme s dětmi začali nové téma: "Každý jsme originál."

Tím jsme chtěli poukázat na rozdíly mezi námi. Děti vytvářely obrázky, postavičky, učily se o národnostech a odlišnostech mezi námi (rásové, jazykové, barva pleti, jiný tvar očí, apod.). Myslím, že každé z dětí si uvědomilo, že se nemůžeme smát cizinci, který neumí tak dobře česky nebo poukazovat na někoho, kdo má jinou barvu pleti. Doufám, že každý si z toho něco vzal.

 

Tímto bychom chtěli za celou družinu popřát krásné vánoční svátky, prožité s těmi nejbližšími, aby byly plné pohody a radosti. Do toho dalšího roku přejeme hlavně zdraví, abychom se tu  všichni opět sešli 6.1.2020. :)

To vše Vám přejí p. vychovatelky Jana a Vlaďka

PROSINEC

 K naší velké radosti nás v pondělí (2.12.) čekalo ve škole překvapení.

          Ručně vytvoření adventní kalendář s tajemným dopisem. S paní družinářkami jsme dopis otevřeli a dověděli jsme se, že nám ho tu zanechal Ježíšek.

           Každý den budeme otevírat jedno okénko (po víkendu 3) a vždy si přečteme vzkaz. Zatím jsme vytvářeli zimní čepice, přáníčka pro naše blízké, rukavice, kreslili jsme Barborku ve váze, kdy jsme si předtím řekli, co Barborka je a kdo to byl. Kreslili a lepili čerty, slepovali čertovský řetěz. Myslím, že jsme teprve na začátku měsíce a určitě nás čekají další a ještě zajímavější činnosti, které se týkají období adventu. 

             Ježíšek nás zábavnou formou učí o adventu a významných svátcích a dnech během prosince. My jsme mu za to velmi vděční a moc se těšíme na další dny.

 

LISTOPAD

Celý listopad jsme strávili hraním her, tvoření podzimní výzdoby a samozřejmě přípravami na zimu. Přivolávali jsme zimu prozatím pomocí obrázků a povídání o krásném období, které nás čeká.

Jelikož se blížil začátek prosince, s dětmi jsme napsali dopis Ježíškovi, který si rodiče mohou přečíst na naší družinové nástěnce.

Svátek sv. Martina 11.11.2019

 Přijel k nám Martin na bílém koni. :-)

        Jako každý rok čekáme, zda k nám v listopadu přijede Martin na bílém koni. Abychom to čekání na sníh zpříjemnili, vyráběli jsme a tvořili jsme na toho téma.

Pro štěstí jsme si obkreslili a vybarvili podkovy, ten kdo má radši koně, vytvořil siluetu koně s hřívou a pro další tady byla vitráž sv. Martina.

Každý si našel něco, co ho baví.

Podzimní tvoření

            Je tu další tvoření. Abychom ozdobili naše chodby a prozářili je podzimnmi barvami, dali jsme dětem několik mandal- ve tvaru listu, kulaté podzimní mandaly, apod. Každý se úkolu ujal velmi statečně a po svém. Na výsledek se můžete kouknout na chodbách školní družiny. 

 

ŘÍJEN

HALLOWEENSKÉ SPANÍ

            Program začal již kolem 17:15. Nejdříve jsme se všichni potkali v jedné třídě, abychom si bedlivě prohlédli všechny ty strašidelné masky a kostými. Mezitim starší děti pomáhaly připravovat občerstvení a prostory pro večerníí zábavu.

            Během podvečera jsme stihli malou diskotéku, kdy DJ´kami se staly žákyně 9. ročníku. Mezitím se začalo stmívat a venku se z nenadání začaly objevovat záhádná světýlka. To v nás vyvolalo zvědavost, a proto jsme utvořili skupinky a šli jsme vzhůru do neznáma. Později jsme zjistili, že nás čekala stezka odvahy, na jejímž konci jsme museli vyřešit šifru, díky které jsme se mohli vrátit zpět do školy. 

           Během této stezky nám vyhládlo. Ve škole na nás čekalo milé překvapení v podobě pizzy a dalšího drobného občerstvení. Abychom dodrželi sliby v podobě pohádky, začali jsme pomalu uklízet a chystat si spaní. Do počítačů ve třídách jsme stáhli filmy, a dali tak dětem vybrat, která pohádka/ film se jim líbí nejvíc. A šlo se na večerní hygienu, nejvíc práce, si myslím, že nám dalo odstraňování strašidelných make-upů. :-) Poté už byl nejvyšší čas zalést do spacáků a nechat si něco hezkého zdát. 

            Ráno už na nás čekala snídaně v podobě vánočky a jogurtu, k pití byl připravený teplý čaj. Abychom po sobě nenechali nepořádek, museli jsme začít uklízet, aby se děti z ranní družiny nevylekaly.

A hurá je tu další den školy!

Halloweenské tvoření

Co už máme s dětmi za sebou? První, co jsme začali vyrábět byly halloweenské dýně, ze kterých vytvoříme girlandy. Další činností bylo vybarvování a stříháí netopýrů, které dále budeme obtiskávat do našeho nočního města. Mezi poslední činnosti patří vyrábění duchů a kostry s Frankensteinem.

Už se všichni moc těšíme na naše Halloweenské spaní ve škole :)

 

Malé změny v rozpisu vychovatelek

Vážení rodiče, ráda bych Vám oznámila změnu v odpolední družině.

S radostí bych chtěla přivítat novou posilu do školní družiny, slečnu Janu Sojkovou, která bude s dětmi spolupracovat každé odpoledne (viz. tabulka).

Doufáme, že se jí u nás bude líbit a společně tak vytvoříme skvělou atmosféru pro nás pro všechny.

kontakt: Jana Sojková- tel. č. 732 600 293

 

Ranní družina

6:30 – 8:10

Odpolední družina

12:30 – 16:00

Odpolední družina

12:30 – 15:00

Po

Zuzana Valdmanová

Vladěna Vopatová Jana Sojková
ÚT

Zuzana Valdmanová

Vladěna Vopatová

13:55-16:00

Jana Sojková
ST

Zuzana Valdmanová

Vladěna Vopatová Jana Sojková
ČT

Eliška Houšková

Jana Sojková Vladěna Vopatová

Vlastimil Brychta

Jana Sojková Vladěna Vopatová

 

Pozvánka na Halloweenské spaní

halloween.jpg

Podzimní výzdoba 9-10/2019

Venku pomalu, ale jistě začíná podzim. Počasí se mění z minuty na minutu a příroda si začíná hrát s celou paletou barev.

K podzimu neodbytně patří pouštění draků, sbírání kaštanů, apod.  

My jsme takové draky vyrobili a můžete si je prohlédnout na nástěnce ve školní družině, myslím, že se dětem moc povedli.

Další výzdobu budeme tvořit v příštích dnech, abychom to na naší Halloweenské párty měli pořádně veselé a trochu i strašidelné. 

 

 ČTENÁŘSKÝ KLUB

75653220 434130874157094 1340181872554016768 n

V naší škole se od října 2019 schází čtenářský klub otevřený cca 14 dětem z prvního stupně, z nichž část tvoří děti s odlišným mateřským jazykem. Děti se ve formátu volnočasové aktivity potkávají 1x týdně na 2 vyučovací hodiny. Cílem setkávání je vytváření čtenářského společenství, rozvíjení a podpora čtenářské gramotnosti, rozvíjení abstraktního a exaktního myšlení.

Náplň klubu zakládáme na třech stěžejních čtenářských pilířích: Účastníci si přímo v klubu čtou knihy dle svého výběru, doporučují si knihy navzájem, odcházejí s knihou domů.

*Klub je dětem poskytován zdarma, je financován z projektu MŠMT.

 

 ZÁŘÍ

Svátek sv. Václava 28.9.2019

 Abychom dětem přiblížili, kdo vlastně sv. Václav byl, pustili jsme jim nejdříve video (Dějiny udatného českého národa), a poté jsme vyplňovali pracovní list. Myslím, že děti byly velmi šikovné a snad si zapamatují, kdo sv. Václav byl.

sv.Václav_optimized.jpg

Poznáváme okolí 9/2019

Protože čeho je moc, toho je příliš, tak aby se nám družinová zahrada moc neokoukala, vyrazili jsme s dětmi do blízkého okolí. Zkontrolovali jsme, zda nám někdo nepřestěhoval prolézačky nebo jeslti nám náhodou někdo nevzal z lesa dříví. :)

Děti si v lese našli napadané větve a stavěli si z nich příbytky. Musím pochválit všechny děti, jak se zapojili do práce a utužili, tak tím kolektiv.

hrátkyvlese_optimized.jpg

Sportovní odpoledne 9/2019

Abychom prvňáčkům ukázali, jaká může být ve družině zábava, vytvořili jsme pro ně sportovní odpoledne.

Postavili jsme z různých pomůcek (míčky, kužele, karimatky, tunel, atd.) překážkovou dráhu.

Nejdříve jsme zkoušeli, zda umí barvy (Semafor), poté jak si rozumí s florbalovou hokejkou a slalomem, jiný den jsme zase vyzkoušeli, jak zvládají balanční pomůcky.

Všichni totiž víme, jak je pohyb pro nás důležitý a hlavně zdraví prospěšný.

Myslím, že u všech se projevil bojový duch a užili jsme si spoustu zábavy.

podzimnísportování1_optimized.jpg

 podzimnísportování2_optimized.jpg

Seznámení s pravidly školní družiny 

Je tu nový školní rok. :) Na každém začátku je důležité si říci, co nás čeká a nemine. Proto jako každý rok opakujeme pravidla školní družiny, aby nám tu spolu bylo hezky.

Pvňáčky jsme s nimi seznamovali poprvé, a tak bylo zapotřebí si pořádně nad ně sednout. Pro starší žáky už to byla hračka, a tak jsme opakování pravidel vzali za správný sportovně soutěžní konec.

Myslím, že jsme se všichni bavili a vytvoříme společně přátelskou a nekonfliktní atmosféru.

 

ROZPIS VYCHOVATELEK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
+ KONTAKTY

Vedoucí školní družiny - Mgr. Vopatová Vladěna

Ranní družina - 6:30 – 8:10

Odpolední družina - 12:30 - 16:00

Odjezd školních autobusů - nejpozději 15:05

 

 

Ranní družina

6:30 – 8:10

Odpolední družina

12:30 – 16:00

Odpolední družina

12:30 – 15:00

Po

Zuzana Valdmanová

Vladěna Vopatová Jana Sojková
ÚT

Zuzana Valdmanová

Vladěna Vopatová

13:55-16:00

Jana Sojková
ST

Zuzana Valdmanová

Vladěna Vopatová Jana Sojková
ČT

Eliška Houšková

Jana Sojková Vladěna Vopatová

Vlastimil Brychta

Jana Sojková Vladěna Vopatová

 

Mgr. Vladěna Vopatová - tel. č.  732 179 794

Jana Sojková- tel. č. 732 600 293

Mgr. Vlastimil Brychta- tel. č. 724 715 886

Mgr. Zuzana Valdmanová- tel. č. 775 375 894

Eliška Houšková- tel. č. 799 511 035

 

 

Z důvodu bezpečnosti a nenarušování programu Školní družiny prosíme o důsledné a přesné dodržování časů pro vyzvedávání dětí (viz.Vnitřní řád družiny).

12:30, 13:30 nebo 15:00-16:00

 Mimo tyto časy nemůže být z organizačních důvodů dítě vydáno, pouze na základě vyplněného formuláře Žádost o uvolnění žáka.

Děkujeme za pochopení.

 

Vážení rodiče, 

v rámci školní družiny se snažíme býti, co nejvíce na čerstvém vzduchu (na školní zahradě, v lese, na hřišti), proto bychom Vás chtěli požádat, abyste přízpůsobili oděv vhodný na venkovní hrátky.

Dále bychom Vás chtěli informovat: v případě, že Vaše dítě zapomene ve školní družině oděv, přezůvky, apod., můžete nahlédnout pod schody v budově 1. stupně ( v budově školní družiny).

 

Rozpis zájmových kroužků 2019/2020

Rozpis kroužků pro týden 9.-13.9.2019.

V tomto týdnu mají děti možnost si v rámci družiny vyzkoušet jednotlivé kroužky. V průběhu druhého týdne je možné, že se rozvržení jednotlivých kroužků upraví dle aktuálního zájmu dětí. V případě nenaplnění kapacity, se zájmový kroužek nebude konat.

 
  ČAS  KONÁNÍ
DEN 13:45 - 14:30
Pondělí

Pohybové hry

Německý jazyk

Sbor - ZUŠ (13:30-15:00)

Úterý

Animátor

Náboženství

Středa

Zvídálek

Deskové hry

Literárně-dramatický obor mladší žáci - ZUŠ (14:30 - 15:15)

Čtvrtek

Malý velký stavitel

Výtvarné vyjadřování

Klub čtenářů

Pátek

Aerobik - mladší žáci (12:55 - 13:40)

Aerobik - starší žáci (13:45 - 14:30)

Dovedné ruce

Literárně-dramatický obor starší žáci - ZUŠ (14:30 - 16:00)

 

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020 !  :)

Vážení rodiče, milí žáci, 

          rádi bychom Vás tímto přivítali do nového školního (i družinového) roku. 

Již od prvního školního dne (tzn. 2.9.2019) se na Vás budeme těšit v ranní školní družině od 6:30-8:10. S úsměvem Vás přivítá pan učitel Vlasta.

         Dále hned po ukončení pondělních přivítacích ceremoniálů a pauzy na oběd (na jídelníčku je vločková kaše se skořic :), bude dětem školní družina k dispozici.  Děti tak budou mít spoustu času říci si své zážitky z prázdnin a poznat nově příchozí žáky.

Děti mohou družinu využít až do 16:00.

Těšíme se na nový školní rok a na nové zážitky, které nás spolu čekají :)

 

 

Za celou školní družinu Vám přejeme krásné léto plné sluníčka, odpočinku a radosti. V září se na Vás budeme opět těšit v plné síle ! :)

 

 prazdniny

 


 

Hrajeme si

V lese, ve škole, na hřišti, hrajeme si všude. :)

hrajeme si 2

hrajeme si 1


Šnečí tvoření- červen 2019

Prvním krokem bylo namalovat šnečkům ulity a pak vymodelovat tělíčko z modelíny. Nakonec někdo vymodeloval pro svého šnečka i něco dobrého na zub. Tvoření nás moc bavilo! :) 

 šnek 1

šnek 2


 

Vymýšlíme a vyrábíme vlastní hru - květen 2019

Květen patřil vymýšlení a vyrábění vlastní stolní hry. Každý zapojil fantazii, co to šlo, a vzniklo spoustu krásných her. Hry zůstanou uloženy ve školní družině a děti mají možnost si je kdykoliv zahrát.  

hry 2

hry 1

 


 

Den Země 2019

22. dubna se po celém světě slavil Den Země. My jsme si tento svátek připomínali celý týden. Každý z nás si tak mohl připomenout, jak by se měl a neměl chovat k životnímu prostředí. Opět jsme celé toto téma pojali sportovně, protože je pro nás pohyb důležitý. Na závěr týdne nás čekala velká družinová soutěž o nejhezčí výrobek z recyklovatelného materiálu. I když byla spousta krásných výrobků, po celodružinovém hlasování zvítězil výrobek s názvem Záhadné městečko, který vytvořily žákyně ze 2. třídy - Nikol V., Marcelka Š.,Žofka R. a Anetka S. :)

den země 1 23. 29.4.2019

den země 2

den země 3

den země 4

den země 5

den země 6

den země 7

IMG 20190502 145120


Velikonoce 2019

Letošní Velikonoce jsme v družince pojali spíše sportovně na školní zahradě, ale když jsme měli chvilku, pustili jsme se do kreslení zajíčků, kteří se na nás teď dívají, kdykoliv přijdeme do školy. Každý zajíček je jedinečný, jako každý člen naší družinky. Moc se nám všem povedli! :)

velikonoce 1 16.4.2019


Hrajeme si venku - 03/04 2019 

Protože dbáme na to, aby děti byly co nejvíce na čerstvém vzduchu, kdykoliv to jde, trávíme čas na školní zahradě nebo chodíme na procházky do blízkého lesa a okolí. Není nouze o soutěžení, běhání, skákání, malování na chodník, cvrnkání kuliček, míčové hry, stavění domečků v lese apod.

hrajeme si venku 1

hraní v lese

jarní soutěžení 1

jarní soutěžení 2

jarní soutěžení 3

soutěžení 1

soutěžení 2


Březnové jarní tvoření

Moc jsme se těšili na jaro, až rozkvetou květiny a stromy, a tak jsme nechali rozkvést i chodbu naší školy. Krásné rozkvetlé sněženky a barevné obrázky naladí všechny příchozí na tu pravou jarní notu! :) 

sněženky 1

sněženky 2

jarní malování 1 19.3.2019

jarní malování 2


Maškarní družina 15.2.2019

Máme za sebou další ročník Maškarní družiny. Letošním tématem byli superhrdinové, kterých se sešlo v družině opravdu hodně. Kostýmy byly opravdu vyladěné, občerstvení bylo výborné, prostě k této akci není co dodat. Snad jen, že trvala pouze jedno odpoledne. Všem děkujeme a už se těšíme na další akci naší družinky. :)

heroes 12

heroes 2

heroes 3

heroes 4

 


Svátek sv. Valentýna

I tento rok jsme nezapomněli na naše maminky a vlastnoručně jsme si vyrobili z modelíny formu na odlitek ze sádry. Tento odlitek jsme pak nádherně nabarvili. Výrobky se nám moc líbily, tak snad udělaly radost i maminkám. :)

sádra 0 14.2.2019

sádra 1

sádra 2

 


Zveme všechny děti ze školní družiny!

15. 2. 2019 vyvrcholí naše soutěž superhrdinů Maškarní družinou, která bude právě na téma Superhrdinové! Nemusí se jednat pouze o známe superhrdiny, fantazii se meze nekladou. Proto necháme na Vás, za jaké super.... přijdete. Stačí, aby váš hrdina měl nejakou superschopnost.

Abychom nemuseli vybírat peníze na občerstvení, necháme to jako minulý rok na Vás, jakou dobrotu      si s sebou přinesete. Uvaříme si čaj, zasoutěžíme si, zatrsáme a odpoledne si užijeme, jak se patří :)

Na všechny se těšíme! 

*v tento den budou probíhat kroužky dle rozvrhu. Z kroužku lze omluvit pouze písemně.

maškarní 2 xc

 


 

Soutěž o nejhezčí design papírového modelu auta Renault 16

29. 1. 2019 soutěžili žáci 1.-2.třídy o nejhezčí design papírového modelu auta. Tyto auta si můžete ještě do 8.2.2019 prohlédnout na chodbě na 1.stupni naší školy. 

Auta se všem moc povedla, a tak není divu, že jsme museli udělat velké družinové hlasování, abychom vybrali to opravdu nej. Vítěznou dvojicí se stala Andrejka R. a Vaneska Ú. z 1. třídy. Výherkyním moc gratulujeme

auto 1

auto 2

 

Turnaj v dámě 1.-2.třída 

8. 1. 2019 se uskutečnil ve školní družině turnaj v dámě. Přihlásilo se celkem deset dětí z 1. a 2. třídy. Zvítězit může jen jeden! Naším vítězem v tomto turnaji se stala Alenka S. ze 2. třídy. Gratulujeme! :)

turnaj dáma 2

turnaj dáma 1

Hrátky na sněhu 1/2019

Počasí nám přeje a tak když můžeme, hrajeme si na sněhu. Někdo staví sněhuláky, někdo má radši koulovačku a a někdo rád bobuje. Ani nám nevadí, že nemáme kopec k bobování, někteří mají síly dost a rádi povozí na bobech své kamarády. :)

hrátky na sněhu 1

hrátky na sněhu 3

Krásné Vánoce!

Protože se nám blíží Vánoční svátky,na které se všichni moc těšíme, společnýma rukama jsme pro všechny vytvořili nádherný vánoční stromeček. 

Tímto bychom chtěli za celou družinu popřát krásné vánoční svátky, prožité s těmi nejbližšími, aby byly plné pohody a radosti. Do toho dalšího roku přejeme hlavně zdraví, abychom se tu  všichni opět sešli 3.1.2019. :)

strom z rukou 12 2018

 


 

Soutěž o nejhezčí zimní čepici 12/2018

Protože už nám venku přituhuje, rozhodli jsme se, že se na tu zimu vybavíme a namalujeme si svou vlastní čepici. Vyhlásili jsme tedy soutěž o nejhezčí zimní čepici. Všechny čepice byly krásné, ale vyhrát může jen jeden. Tuto soutěž vyhrála Terezka Ž. ze 3. třídy (viz. 1. foto).

Gratulujeme! :)

soutěž o nejhezčí čepici 7.12.2018

 


 

Sv. Martin 11/2018

K příležitosti svátku svatého Martina, jsme si vyrobili každý svého bílého koně, na kterém jsme vyrazili domů. Už se moc těšíme na sníh. :)

sv. martin 3

sv. martin 2

 sv. martin


 

Halloweenské spaní ve škole 1.-2.11.2018 

Jako každý rok, tak i letos bychom se neobešli bez Halloweenského spaní ve škole.  Pro děti byl připraven nabitý program. Nechyběla přehlídka masek, stezka odvahy s lampióny s luštěním šifry (která nás dovedla k pokladu), diskotéka. Samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení, na kterém jsme se podíleli my všichni a společná večeře v podobě pizzy. 

Na závěr večera jsme si promítali pohádku, aby se nám lépe usínalo. 

Všichni jsme si tuto akci opravdu užili :)

halloween 3

halloween 2

 

halloween 1

 


 

Olympiáda ŠD 9-10/2018

Protože pohyb je pro všechny moc důležitý, vytvořili jsme si družinovou olympiádu a vyzkoušeli si mnoho sportovních disciplín. Každý vynikal v jiné disciplíně, někdo v běhu, někdo ve skoku, někdo ve slalomu apod. 

Důležité nebylo, kdo vyhrál, ale že nás to všechny bavilo :)

 olympiáda 1

 olympiáda 4

olympiáda 3

 

olympiáda 2

 


 

Pravidla školní družiny

Se začátkem nového školního roku vyvstala potřeba, vytvořit si pravidla školní družiny, aby nám tu spolu bylo dobře a předešli jsme zbytečným sporům a nedorozuměním.

Do vytváření jsme vložili sportovního ducha a všechny nás to bavilo :)

pravidla 2

 pravidla 1

 


 

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE! 

 :)

Vážení rodiče, milí žáci, 

          ráda bych vás tímto přivítala do nového školního (i družinového) roku. 

Již od prvního školního dne (tzn. 3.9.2018)se na Vás budeme těšit v ranní školní družině od 6:30-8:10.

         Dále hned po ukončení pondělních přivítacích ceremoniálů a pauzy na oběd, bude dětem školní družina k dispozici.  Děti tak budou mít spoustu času říci si své zážitky z prázdnin a poznat nové žáky.

Už první den školního roku se můžeme těšit na školní autobusy, které odjíždějí v 15:15. 

Děti, které školní autobusy nevyužívají mají družinu k dispozici do 16:00. 

Těšíme se na nový školní rok a na nové zážitky, které nás spolu čekají :) 

 

ROZPIS VYCHOVATELEK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
+ KONTAKTY

Vedoucí školní družiny - Veronika Vášová

Ranní družina - 6:30 – 8:10

Odpolední družina - 12:30 - 16:00

Odjezd školních autobusů - 15:15

 

  

       RANNÍ A ODPOLEDNÍ DRUŽINA

                           6:30 - 8:10                               12:30 - 16:00                      12:30 - 15:15 

PO

 

Vladěna Vopatová Veronika Vášová Vladěna Vopatová

ÚT

 

Veronika Vášová Vladěna Vopatová Veronika Vášová

ST

 

Veronika Vášová Vladěna Vopatová Veronika Vášová

ČT

 

Vladěna Vopatová Veronika Vášová
Vladěna Vopatová

 

Zuzana Valdmanová Veronika Vášová Vladěna Vopatová

 

Veronika Vášová - tel.č.721 138 387 

Vladěna Vopatová - tel. 732 179 794

 

Z důvodu bezpečnosti a nenarušování programu Školní družiny prosíme o důsledné a přesné dodržování časů pro vyzvedávání dětí (viz.Vnitřní řád družiny).

12:30, 13:30 nebo 15:00-16:00

 Mimo tyto časy nemůže být z organizačních důvodů dítě vydáno, pouze na základě vyplněného formuláře Žádost o uvolnění žáka.

Děkujeme za pochopení.

 

 

Rozpis zájmových kroužků 2018/2019

Rozpis kroužků pro týden 4.-10.9.2018.

V tomto týdnu mají děti možnost si v rámci družiny vyzkoušet jednotlivé kroužky. Pro 1.třídu tuto možnost rozšiřujeme ještě na další týden tak, aby si mohly kroužky vyzkoušet i děti, které by v prvních dnech odcházely dříve domů, aby tu nemusely na kroužky čekat. V průběhu druhého týdne je možné, že se rozvržení jednotlivých kroužků upraví dle aktuálního zájmu dětí. V případě nenaplnění kapacity, se zájmový kroužek nebude konat.

  ČAS  KONÁNÍ
DEN 13:45 - 14:30
Pondělí

Pohybové hry

Animátor

Úterý

Zvídálek

Dovedné ruce

Středa

Německý jazyk - začátečníci

Deskové hry

Čtvrtek

Malý velký stavitel

Německý jazyk - pokročilí

Pátek Psaní všemi 10

 

 

Zájmový kroužek Malý velký stavitel

 

                                                     161114 Logo Plzen mesto B RGB zelena nahled

Vybavení a stavebnice pro zájmový kroužek Malý velký stavitel bylo zakoupeno z dotace města Plzně - Podpora taktivit k technickému vzdělávání.

 

DSCN0100 Kopie

DSCN0104 Kopie

DSCN0748 Kopie

DSCN1134 Kopie

DSCN1208 Kopie

 

 

Vítáme Vás na stránkách školní družiny!

Využíváme toho, že se naše škola nachází na okraji města jen pár minut procházky od krásného lesa a také toho, že máme vlastní rozlehlou a upravenou zahradu.

Co děláme ve školní družině? Ve školní družině si především hrajeme. Proč? Protože jsme po dopoledním vyučování unaveni. Kromě hraní se věnujeme také výtvarné, pracovní a hudební činnosti. Chodíme ven na zahradu, do lesa nebo na hřiště. Chceme dětem umožnit v naší školní družině poutavé poznávání světa a rozšiřování jejich vědomostí způsobem, který respektuje jejich potřeby relaxace, zábavy a sebeuplatnění.

Můžeme si zde dělat domácí úkoly a pokud nám něco ve škole nejde, procvičujeme.

Snažíme se spolu vycházet a pomáhat si, aby z nás byla dobrá parta.

Plníme Školní vzdělávací program školní družiny. 

Vnitřní řád Školní družiny (PDF)

 

 

KONEC ROKU 2017

Pomálu končí další rok a my se s Vámi loučíme a přejeme šťastný nový rok, ten následující...2018.

Zvířátka jsme nakrmili, zahráli si na koulovanou a zdravíme od vánočního stromku. Brzy nashle :).

26179552 10213067474700457 1385029400 o

 

VÝROBA VÁNOČNÍCH PŘÁNÍČEK

Děti chtěly potěšit své nejbižší a tak jsme jim společně vyrobily přání za pomocí třpytek a vystřižených vánočních dekorů z papíru. Dále jsme vyrobili sobíky - ozdobu na strom. A v neposlední řadě spoustu bambulí z vlny.

26180049 10213067474860461 583128769 o

 

POZVÁNKY NA ŠKOLNÍ BESÍDKU A POPCORN26238747 10213067479180569 26764811 o

 OZDOBY NA STROMEČEK26179369 10213067474340448 1792758282 o

 ADVENTNÍ KALENDÁŘ

26180001 10213067478660556 1371365873 o

 

PROSINEC - ANDÍLCI 

26235614 10213067479220570 1148572446 o

 

SRDÍČKA A VYCHÁZKA ZA ZVÍŘÁTKY

Skládání, lepení a celkově práce s barevným papírem, to je naše. Další forma srdéček :).

Vycházky za čerstvím vzduchem jsou naší každodenní náplní v družince. Tentokrát jsme šli pozdravit koně, kozy a králíky.

26194840 10213067478900562 1708535428 o

 

VÝROBA SRDCÍ A CHOBOTNIČEK Z BAREVNÉHO PAPÍRU 

26194843 10213067479100567 1830045557 o 1 

VÝROBA RŮŽIČEK Z KREPOVÉHO PAPÍRU

Zapotřebí byl krepový papír, špejle, lepenka a spousta trpělivosti :). A růže pro maminky byly na světě.

Růže z krepového papíru

 

 

VÝROBA MOTÝLKŮ Z BAREVNÉHO PAPÍRU

Motýlci z papíru

 

VENKU, NA ČERSTVÉM VZUCHU

Na čerstvém vzduchu

 

DÝŇOVÉ KOŠÍČKY S BONBÓNKEM ZA ODMĚNU

Halloweenské vyrábění

 

HALLOWEENSKÉ SPANÍ VE ŠKOLE

Pro děti byl připraven Halloweenský program - lampionový průvod, pizza a spoustu dobrot od maminek, přehlídka masek, vyhlášení nejlepších masek, diskotéka, pohádka na dobrou noc. Den jsme se moc užili a pobavili se.Halloween

 

 VÝROBA ZÁLOŽEK DO KNÍŽKY - TUČŇÁCI

Chlapci šli místo zlobení radši skládat tučňáky z papíru. Působivé a efektivní :).Výroba záložek do knížky - tučňáčci

 

VYCHÁZKY DO OKOLÍ ŠKOLY 

Venkovní radovánky

 

ČEPIČKY Z VLNY

Pletení čepiček nám vydrželo dlouho. Děti zábava velice bavila a chtěly další a další. Pletly vevnitř, venku a kdykoliv to jen šlo. Vhodné jako přívěsek nebo ozdoba na vánoční stromeček.

Výroba čepiček z vlny

 

 

STAVĚNÍ STAVEBNIC

 

Stavění stavebnic je naší každodenní zábavou a vymýšlíme nové a nové stavby pro rozvíjení naší fantazie

a spolupráce mezi námi. 

 

stavebnice

 

 

SVÁTEK SVATÉHO VALENTÝNA

 

Svátek Svatého Valentýna jsme oslavili přáníčky pro rodiče, babičky a dědečky. 

 

Valentýn

 

PRVNÍ SNÍH

 

I po Novém roce jsme se sešli ve školní družině a hned v prvním týdnu si užíváme sněhu na školní zahradě. Stavíme sněhuláky, bobujeme a koulujeme se.

 

sníh

 

 

VÁNOČNÍ PŘÍPRAVY

 

Před Vánoci jsme vyrobili vánoční přání a zkusili si tvoření s provázkem a knoflíky. 

Děti to moc bavilo, i díky tomu, že si mohly vyzkoušet pracovat s tavnou pistolí, samozřejmě pod dohledem vychovatelek :)

 

PhotoGrid 1450163353414

 

PhotoGrid 1450163575061

 

 

HALLOWEENSKÉ SPANÍ

 

26.10.2015

 

Před podzimními prázdninami jsme uspořádali halloweenské spaní ve škole.

Navštívili jsme kino a v něm film Hotel Transylvánie 2, dětem se film moc líbil.

K večeři jsme si objednali pizzu a poté nás čekala krátká stezka odvahy na školní zahradě se sladkým koncem.

Následovala halloweenská diskotéka v maskách a po ní už jsme si jen vyčistili tesáky a zalezli do spacáků.

 

PhotoGrid 1445932474989 2 

 

SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ OBRÁZEK

 

V pondělí 12.10. jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí obrázek a v pátek jsme vybírali nejvíce povedený.

Obrázků se sešla opravdu velká spousta, a tak rozhodování bylo velice těžké. Hlasovaly samy děti a jako nejhezčí výtvor vybraly nakonec obrázek Janičky Holubcové

z 5.třídy. Jako nejpočetnější malíř výtvarník vyhrála Sabinka Šourková z 1.třídy, která nás zazásobila 12ti obrázky :)

 

 

 

obrázek

 

KULIČKOVÁ DRÁHA

 

 

Naše nová kuličková dráha zabaví opravud každého.

Děti baví stavět různě dlouhé, ale i náročné dráhy, kterými musí kulička projet.

 

12181852 10204079709587703 197996303 n 2

 

 

TVOŘENÍ

 

Ani v novém školním roce nezahálíme a tvoříme a hrajeme hry.

 

tvoření

 

 

 

VÍTÁME VÁS V NOVÉM ŠOLNÍM ROCE

 

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

 

 

 

 

 

 

 

 

U nás se už houfují vlaštovky, co u vás?

WP 20140912 002 


  

Velikonoční jarmark v Národopisném muzeu

V úterý 15. 4. 2014 jsme s naší družinkou navštívili Národopisné muzeum, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o Velikonocích a velikonočních zvycích. Pod vedením lektorů jsme si různými technikami ozdobili vajíčko, vyrobili kytičku z pedigu, podívali se, jak se vyrábí píšťalka a pletli jsme i pomlázku. Cestou zpět do školy jsme se podívali ještě na velikonoční trhy na náměstí.
Akce se nám moc líbila!

5

3

4

2

9

10

1

VELIKONOČNÍ JARMARK 15.4. 2014

V úterý 15.4. 2014 se školní družina zúčastní velikonočního jarmarku v Národopisném muzeu Plzeňska.
Děti se seznámí s velikonočními tradicemi a vyzkouší si výrobu dekorací. Děti, které si přinesou vyfouknuté vajíčko, si ho mohou ozdobit vybranou technikou. Návštěvníci se dále mohou těšit na pletení pomlázek a další ukázky řemeslných technik. Vstupné na jarmark je 20,- Kč. 

 

Děti ze ŠD Vám přejí hezkého sv. Valentýna

Valentyn SD 2

Valentyn SD 1

 

Spaní ve škole 9. 12. 2013

     V naší škole to máme všichni moc rádi, tak jsme tam začátkem prosince společně přespali. Odpoledne jsme se všichni sešli v prostorách školní družiny, odkud jsme vyrazili do Muzea strašidel, kde pro nás byla připravena prohlídka s průvodcem. Poté jsme se šli podívat na vánoční stromeček a betlém na náměstí. Nakrmili jsme zvířátka a vyrazili zpět do školy. Tam už pro nás byla připravena večeře se slavnostním přípitkem. Po večeři vypukla diskotéka. Nechyběla ani soutěž o královnu a krále tance. Když byl čas jít spát, tak jsme se všichni zavrtali do spacáků a po krátké pohádce usnuli jako andílci.

WP 20131209 012

WP 20131209 005

WP 20131209 006

WP 20131209 007

WP 20131209 009

WP 001148

WP 001152

 

Vánoční jarmark 2013

     Dne 19. 12. 2013 jsme u příležitosti vánoční besídky naší školy uspořádali vánoční jarmark na podporu Záchranné stanice živočichů Plzeň. Na jarmarku se prodávaly výrobky žáků. Celá akce se moc povedla, vybrali jsme 2015 Kč. Výtěžek z akce jsme dne 3. 1. 2014 předali na záchrannou stanici na Doubravce.
Děkujeme všem, kteří nás podpořili koupí některého z našich výrobků.

Zachranna stanice 1      Zachranna stanice 2

 

Odpolední družina (12:30 – 16:00)

Pondělí

12:30-15:00 Bc. Petra Hemzáčková

13:10-16:00 Mgr. Eva Hanzlíková

Úterý

12:30-16:00 Mgr. Eva Hanzlíková

13:10-15:00 Bc. Petra Hemzáčková

Středa

12:30-15:00 Mgr. Eva Hanzlíková

13:10-16:00 Bc. Petra Hemzáčková

Čtvrtek

12:30-15:00 Mgr. Klára Korelusová

13:10-16:00 Bc. Petra Hemzáčková

Pátek

12:30-15:00 Mgr. Denisa Neumannová

13:10-16:00 Mgr. Eva Hanzlíková

 

ČAS KONÁNÍ

13:45 -14:30

Dovedné ruce(Eliška Houšková)

Sbor – ZUŠ (Pavel Klimenda)

Animátor (Veronika Vášová)

Německý jazyk (Eliška Houšková)

Dramaťáček - mladší žáci (7:30 - 8:10) (Tereza Topičová)

Malý, velký stavitel (Denisa Neumannová)

Pohybové hry (Krystyna Vybraněcová)

Deskové hry (Marie Bocanová)

Náboženství (Tomáš Živný)

Dramaťák – starší žáci (14:30 - 16:00) (Tereza Topičová)

zus-elementaria

zelena-skola

happy-snack